Hayati Tekin: Suya Yüzde Kırk İndirim Yapacağız

Hayati Tekin: Suya Yüzde Kırk İndirim Yapacağız

İlyasköy Mübadele Derneğinde Yüzlerce Kişiye Hitap Etti

İyi Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hayati Tekin, İlyasköy Mübadele Derneğinde çok sayıda vatandaşa seslendi. CHP milletvekili Neslihan Hancıoğlu'nun da katıldığı ziyarette Samsun'daki Balkan derneklerinin tam kadro olarak hazır bulunduğu gözden kaçmadı.

Yaptığı konuşmada Samsun'u güneye doğru açmak için çevre yolu, otogara tramvay, uydu kentler ve kentsel dönüşüm sözü veren Tekin, Saski'nin kendi enerjisini üreteceğini, bu sayede yüzde kırk oranında su fiyatlarını indireceklerini vaad etti.

Rakiplerinden Erhan Usta'nın dürüst ve başarılı bir ekonomist olduğunu söyleyen Hayati Tekin, "Ancak Belediyecilik konusunda uzman olan benim. Ayrıca bağımsız aday olarak seçim kazanması imkansız. Sandıklarda onun oylarını korumak bile bize düşecek. Kaldı ki kazara seçimi kazansa belediye meclisinde en küçük bir kararı bile çıkartmakta zorlanacak. Bu koşullarda Erhan Beye verilecek oylar ne yazık ki Mustafa Demir'e yarayacaktır. Ben seçmenlerimizin bu konuda aklı selim hareket edeceğine inanıyorum." biçiminde konuştu.

Toplantıdan sonra sorulara cevap veren Tekin, "Mustafa Demir'in Trabzonlu olması sorun değil. Bu şehirde birçok Trabzonlu kardeşimizle birlikte yaşıyoruz ve bundan çok memnunuz. Trabzonlular kentimize katkı veriyor, değer katıyor. Kaldı ki Trabzonlu kardeşlerimizin arasında bir oylama yapılsa ben Mustafa Beyden fazla oy alırım. Çünkü Trabzonlular arasında ailece görüştüğümüz, birlikte oturup kalktığımız çok dostumuz var." dedi.