Acil ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı ( Afad ) Kahramanmaraş Pazarcık’ta 7.4 Büyüklüğünde Deprem Olduğunu Bildirdi.

Acil ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı ( Afad ) Kahramanmaraş Pazarcık’ta 7.4 Büyüklüğünde Deprem Olduğunu Bildirdi.

Acil ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Kahramanmaraş Pazarcık’ta 7.4 büyüklüğünde deprem olduğunu bildirdi.

AFAD’ın yaptığı açıklamaya göre Kahramanmaraş Pazarcık’ta 7.4 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem saati 04.17 olarak kaydedilirken depremin derinliği ise 7 kilometre olarak bildirildi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, deprem saat 4.17’de, Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde gerçekleşti. Malatya’da da deprem nedeniyle bazı binalar yıkıldı. Enkazda arama kurtarma çalışması başladı.

Bakan Soylu, 4. seviyede alarm verildiğini bildirerek, “Arama kurtarma ekiplerimizi seferber ettik. Bütün birimlerimiz şu anda teyakkuz halinde.” dedi. Bakan Soylu, “Vatandaşlar trafikte hareket halinde olmasın. Cep telefonlarını mecbur olmayanlar kullanmasın” uyarısında bulundu.

Bakan Soylu verdiği ilk bilgilendirmede şu ifadeleri kullandı:

“BÜTÜN BİRİMLERİMİZ TEYAKKUZ HALİNDE”

“Saat 04.17’de Kahramanmaraş Pazarcık’ta bir fay üzerinde deprem meydana geldi. Büyüklüğü 7.4. Şu anda bütün arkadaşlarımız valilerimizle depremin etkilerini değerlendirmeye çalışıyoruz. Arama kurtarma ekiplerimizi seferber ettik. Bütün birimlerimiz şu anda teyakkuz halinde. Depremin etkilerinin hangi vilayetlerde olduğunu bir şekilde, son gelen artçının da 6.4 olduğunu arkadaşlar ifade ettiler. Gaziantep Nurdağı çevresinden. İlk bilgiler. Öncelikle geçmiş olsun dileklerimizi iletiyorum. Allah yardımcımız olsun.