Hizmetler Yetersiz, Gençliğin Enerjisiyle Göreve Talibim

Hizmetler Yetersiz, Gençliğin Enerjisiyle Göreve Talibim

Hasköy Muhtar Adayı Veysel Yılmaz İddialı Açıklamalarda Bulundu

Samsun Canik ilçesinin eski mübadil yerleşimlerinden Hasköy'e muhtar adayı olan Veysel Yılmaz ile röportajımız...

Soru: Muhtar adayı olmak nerden aklınıza geldi? Niçin bu göreve talipsiniz?
Veysel Yılmaz: Mahallem de yapilan hizmetlerin yetersiz olduğunu gördüğüm için, gençlerin de bu hizmetlerin ve vazifelerin üstesinden layıkıyla  gelebileceğini başaracağını ispatlamak icin muhtar adayı oldum. 

Soru: Sizce Hasköy'ün en önemli sorunları neler? Kazandığınız takdirde öncelikleriniz ne olacak?
Veysel Yılmaz:  Ilk olarak nüfusu 17000 lere ulaşan mahallemizde asayiş ve güvenliğin üst seviyede tutulması için karakol kurulmalı. Bunun için gerekli bakanlık ve müdürlüklerle çalışmalar yapılmalı.  Çocuk parkları dahil önemli noktalara mobese kamera uygulaması, Ihtiyaç sahiplerinin tespit edilmesi,  mhalle mezarlığımızın korunmasi ve yeni mezarlık yerinin belirlenmesi. Açılmamış yolların ve bozuk yollarımızın tespiti. Ayrıca gençlere yönelik spor aktivitelerinin gerçeklestirebildigi halısaha ve benzeri merkezlerin olusturulması, herkesin kolaylıkla ulasabildigi merkezi bir noktada pazar yeri saglanması, bunlarin yaninda mahallemize ait web sitesinin ve veri tabaninin oluşturulması gerekiyor. Çalışmaları gibi bir cok calismayi mahalle sakinlerimizin takip etmesini kolaylastiracak bir muhtarlik hizmeti vermek icin ilgili kurum ve makamlarla surekli koordineli calisma anlayışini gerceklestirmek gerekiyor. 

Soru: Ailenizde daha önce muhtarlık ve yerel siyasetle ilgilenen isimler var mıydı?
Veysel Yılmaz: Ailemde Hasköy'un kurucu muhtarlarindan dedem merhum veysel yilmaz elektrik yol su telefon gibi bir cok hizmeti zamanin kosullarinda 1947 li yillarda hayata gecirmis uzun sure bu hizmeti yaptiktan sonra gorevi layigiyla yerine getirecek degerli buyuklerimize devretmistir Annemin meclis uyesi adayligi ve meclis uyeligi yapmis akrabalarimda olmustur 

Soru: Hasköy çok hızlı kentleşti. Mahalle kültürü bundan nasıl etkilendi?
Veysel Yılmaz: Mahallemizde ki hizli kentsel donusum sureci eski mahalle kültürümüzu bizlerden almistir en büyük sorunda insanlarin artik evlerini otel gibi kullanmasi birbirlerine guvenin  azalmasi komsuluk bilincinin azalmasina sebep olmustur Bu vesileyle insanlarimizin tanismasini birlik icinde yasamasini saglayacak etkinlik ve faaliyetlerin yapilmasi mecburidir. 

Soru: Teşekkür ediyoruz. Okuyucularımıza ve mahalle sakinlerine vermek istediğiniz başka mesaj var mı?
Veysel Yılmaz: Mahallemde ki eski dayanismayi o guvenilirligi ve kültürü tekrar inşa etmek icin yetki aldigim gun dahilinde dogup büyüdüğüm sokaklara mahalleme insanimiza hizmet etmek için hic durmadan calisarak layık oldugu en iyi konuma getirecegim.Kiymetli mahalle sakinlerime simdi den vermiş olduklari destek ve iyi temennileri icin ayrica  tesekkur ederim.