Mübadiller Mhp İl Başkanlığında

Mübadiller Mhp İl Başkanlığında

Başkan Taner Tekin KARDEF heyetini kabul etti

KARDEF ve Samsun Mübadele Derneği yöneticilerinden oluşan heyet, siyasi parti il başkanlarını ziyaret etmeye devam ediyor.

Daha önce Adalet ve Kalkınma Partisi il başkanlığını ziyaret eden heyet bugün de Milliyetçi Hareket Partisi Samsun İl Başkanı Taner Tekin'i ziyaret etti.

Kendisi bir tarih öğretmeni olan Taner Tekin, Samsun Mübadele Derneği ve Karadeniz Rumeli Dernekleri Federasyonu'nun geleneksel hale getirdiği Balkan Tarih Kongrelerine övgüler yağdırdı. Balkan Tarih Kongrelerinin bir sivil toplum örgütünün çalışmalarının üzerinde bir etkinlik olduğunu söyleyen Taner Tekin, Samsun Mübadele Derneği ve Kaadeniz Rumeli Dernekleri Federasyonunun Türk milliyetçiliğini önceleyen duruşunun da her türlü takdirin üzerinde olduğunu ifade etti.

KARDEF başkanı Kemalettin Altınsoy'un önceden alınmış bir doktor randevusu nedeniyle katılamadığı ziyarette, KARDEF genel sekreteri Akın Üner, KARDEF yönetim kurulu üyesi Salih Meriç, Samsun Mübadele Derneği başkanı Olcay Yanık, yönetim kurulu üyeleri Mine Kaya, Ziba Akıncı ve Hasan Akınözel hazır bulundu.

Dernek başkanı Olcay Yanık, cemiyet olarak mikromilliyetçiliği reddettiklerini, amaçlarının Türk kültürü ve medeniyetine katkı vermek olduğunu vurguladı. Ayrıca etkinliklere katılımı nedeniyle başkan Taner Tekin'e özellikle teşekkür etti.
Mübadiller Mhp İl Başkanlığında