Kızılırmak'ta Osman'ın Cesedi Aranıyor...

Kızılırmak'ta Osman'ın Cesedi Aranıyor...

İki gencin intiharı sonrası müdahalede geç mi kalındı?


15 Mart 2018 gecesi Bafra'da Çetinkaya köprüsünden atlayarak intihar ettikleri iddia edilen iki gençten Osman Ertekin'in cesedi bulunamadı. Diğer genç Belgin Şahin'in cesedine, olaydan birkaç saat sonra ulaşılmıştı. Samsun deniz polisi dalgıçları, Kızılırmak boyunca aramalarını sürdürüyor.

20 yaşında, evli olduğu öğren,len Osman ve 15 yaşındaki Belgin arasında bir yasak aşk ilişkisi sonucu geliştiği iddiaları olayın magazin boyutu olarak görülüyor.

Ancak ırmağa atladıktan sonra herkesin gözü önünde 45 dakika imdat çığlıkları arasnda yardım isteyen iki gence müdahale edilememesi eleştirilere yol açıyor. Müdahale ekipmanlarının yetersizliği, kurtarma için görevli personelin bulunmayışı, tatbikat eksikliği ve kriz yönetimindeki eksiklikler tepki topladı.

Vatandaşlar, "Kurtarılmayı bekleyenler intihar edenler değil de trafik kazasına bağlı da olabilirdi. Helikopter ya da başka bir yolla yardım edilebilirdi. İtfaiye, arama kurtarma ekipleri ne yapacaklarını bilmiyor gibiydiler. Gençlere yazık oldu." biçiminde konuştular.