Yücel Uyar İddialı

Yücel Uyar İddialı

Samsunspor'un Mübadil Teknik Menajerinden Büyük Hedefler

Türkiye Futbol Federasyonundaki görevinden ayrılarak Samsunspor teknik menejerliği görevine getirilen Yücel Uyar, iddialı açıklamalarda bulundu.

Teknik adamlık birikimi dışında Avrupa futbolunu yakından takip ettiğini ifade eden Yücel Uyar, üreten ve modern bir kulüp olma vizyonuyla hareket edeceklerini söyledi. Öncelikli hedeflerinin birinci lige çıkmak olduğunun altını çizen Uyar, daha sonra projelerini adım adım hayata geçirerek büyük kulüpler arasına katılmayı amaçladıklarını belirtti. Bu senenin geçiş dönemi olduğunu ve hazır futbolculara ihtiyaç duyulduğunu, çalışmaların buna göre planlandığını açıklayan Yılport Samsunspor teknik menejeri Uyar, gelecek yıllarda alt yapıdan önemli futbolcuları Türk futboluna katacak bir yapılanmanın sürdüğünü ifade etti.
Başkan İsmail Uyanık ve Yıldırım Holding'e teşekkür eden Yücel Uyar, "idari menejer Mustafa Aztopal ile uyumlu çalışarak hedefe beraber yürüyeceğiz" dedi.

Bilindiği gibi Yücel Uyar, Alaçamlı bir mübadil ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi. Samsunspor başta olmak üzere birçok kulüpte teknik adam olarak önemli başarılara imza attı.